Kis Sanyi itthon figyel és már a 2010-es Dakarra készül
2009. január 9.Czeglédi Péter az Africa Race versenyen kamiont navigál.
A Technosport-csapat a szurkolók nem kis meglepetésére ezekben a napokban nem Dél-Amerikában küzd a sivataggal és a hőséggel, hanem az Africa Race versenyen segíti a Kovács Miklós vezette Qualisport Team-et. A kamionban Czeglédi Péter navigál - a Qualisport a verseny felénél harmadik a kategóriájában.
A Dakar Rally-n idén először nincs ott a Kis - Czeglédi duó. A kérdés jogos: miért nem indult 2007 abszolút magyar bajnoka az idei Dakaron? - Annyira megerősödött a nemzetközi mezőny, hogy ezt már bátorsággal és elszántsággal nem lehet pótolni, haladni kell a fejlesztésekkel annak érdekében, hogy nemzetközi szinten is kimagaslóan szerepeljen a csapat. Mert nekünk csak a dobogó számít - ez Kis Sanyi válasza az érdeklődőknek. A bajnok kihagyja a 2009-es évadot, hogy aztán jövőre egy vadonatúj autóval induljon - akár már a 2010-es Dakaron is.
"Összeült a csapat és egy hosszabb, 2-3 éves tervet dolgoztunk ki a Technosport számára. Ezt az irányvonalat követve az elmúlt 20 év autóversenyzésben felhalmozott tudását és a megtett több, mint 90 000 versenykilométer tapasztalatát részben arra használjuk fel a jövőben, hogy tereprally autókat építünk megrendelőink számára. Mivel ennek a sportnak minden ágát, a versenyzést, az autóépítést, a tesztelést, a beállításokat, a szerviz és a logisztikát is jól ismerjük és az egész csapat olyan megszállottan szereti ezt a műfajt, hogy magától értetődik, a "szunnyadó" időszakban sem pihenünk. A csapat tulajdonában lévő autókat, a szervizhátteret bérbeadjuk 4-5 versenyzőnek, akik a Tereprally Országos Bajnokságon, Afrikában és a külföldi Baja-sorozat versenyein indulnak velük.
A saját részére építendő új versenyautóról Kis Sanyi még nem szeretne nyilatkozni. A következő generációs EVO a tervek szerint a nyár végére készül el, majd ősszel kezdődik a tesztelése, a finomhangolása, az autó "beülése".
- Sexy Jenni és az 1250 lóerős Lamborghini Gallardo TT Superleggera
- Ali és a 30 baba autó
- TC Showtime - Swamper-rel jöhet akár a világvége is?
- Dakar 2012 - Mr. Dakarnak megvan a tizedik is!
- Óh, azok a rossz hidak, orosz hidak...
- Land Rover DC100 és DC100 Sport - van élet a Defender után
- 10 jótanács a téli autózáshoz
- Budapest-Bamako 2012 - programelőzetes
- Dakar 2012 - elrajtolt a mezőny

















